Kommenteeri

Slacklife algus


Kuidas te teadsite, et see on just see spordiala, millega tahaksite tegeleda? 
Slackline-ga ei tekkinud armastus esimesest silmapilgust. Esimenst korda proovisin naabri aias tema uuel slackline-l kõndida. Peale mitmekordset kukkumist kadus motivatsioon ja ütlesin: ''See ala ei ole mulle! ''. See katsetus toimus 2 kuud enne kui hakkasin tegelema. Tänu Võimlemisklubi Akros laagrile augustis 2012 ja sinna kohale tulnud Reimole, kes tegi seal slackline õpituba, tekkis uus motivatsioon slackline proovida. Reimo otsustas mulle väljakutse esitada: '' kui treenid iga päev kuu aega järjest jõuad tasemele järgi ''. Ta oli juba päris osav, tehes liinil akrobaatilisi hüppeid nagu batuudil. Võtsin väljakutse vastu ja sain Võimlemisklubi Akroselt liini harjutamiseks.

Trikid, mida Reimo Kivine juba tegi leiab SIIT

Kuna mul oli juba mitmeid aastaid akrobaatilist tagatausta, siis trikid hakkasid kiiresti välja tulema. Väljakutse aitas aga kõvasti kaasa, et algust teha!

Peale laagrit esimene tegevus oli koduaias slackline paigaldus võrkpalli postide vahele, mis kohe peale paigaldust murdusid. Ma ei jätnud jonni ja paigaldasin slackline hoopis koppade vahele ning panin batuudi selle alla. Batuudi kohal oli ohtum uusi trikke proovida ja see aitas kõvasti arengule kaasa.

Video, kuidas batuudi kohal treening välja nägi leiab SIIT

Slackline-ga on vahend, mille abil ma oskan ennast kõige paremini väljendada. Lisaks väljendamisele ja füüsilisele treeningule on slackline väga heaks sisemiseks treeninguks. Slackline-l püsimiseks tuleb ennast täielikult välja lülitada ümbritsevast maailmast ja nautida momenti - siin ja praegu - siis tulevad eesmärgid liinil palju kiiremini ja kogeb vähem kukkumisi.
''Ma võin liinil täiesti enda maailma kaduda, mõeldes ainult hingamisele ja keha tunnetamisele, vabanedes pingetest ja nautides momenti 100% liselt. See on tunne mille nimel mina elan ''

Eriliseks teeb slackline see, et on piiramatul hulgal kasutusvõimalusi. Näiteks on olemas trickline (oli esimesed 5 aastat minu kireks), highline (nüüd minu kirg), longline, rodeoline, waterline jne.

Suurimad saavutused…
RedBull Slackship 2015 & 2017 I koht
GoProMountainGames 2015 I koht
Assasin's Creed movie.
Uus Hollywoodi film - tuleb 2020.

Mida arvate Eestist ja slackline´imisest? 

Eestis on see kasvav trend ja mina koos Kristjan Kullamaaga näeme selle nimel kõvasti vaeva. Nimelt toimuvad iganädalased slackline treeningud Võimlemisklubis Akros esmp ja kolmap kell 18:30 - 21:00 . Täpsem info @slackline.ee

Lemmik trikk? 

Estonian backflip

Kas ise on raske trikke välja mõelda?

Oojaaa. Spinal on minu enda väljamõeldis ja see trikk tundus alguses füüsikaliselt võimatu, aga tänu lihasmälule, mis ma sain 1,5 aasta jooksul seda trikki õppides, muutus see trikk võimalikuks.

Video, kuidas trikki õppisin:
Teiseks on turtle spin, mis ei ole veel ära maandutud! Olen suutnud half turtle spinni ära teha, aga tean, et kõik on võimalik ja saan ka selle trikiga hakkama!

Kõige uhkem olen Estonian Backflipi maandumise üle 2014 aasta alguses. 


Milliseid treeninguid peale slackline´imise veel teete?
Peale slackline tegelen veel akrobaatikaga, tuletantsuga, ronimisega ja igasuguse huvipakkuva spordialaga - mõnikord mängin isegi male :D

Videod on leitavad instagrammis @taurivahesaar. 
Slackline-i kohta infot leiab www.slackline.ee

Tasakaalukat eluviisi soovides,

Tauri


Lisa kommentaar

Email again: