Kommenteeri

ArtisticFlowStudio ratastel lavatagune - 2021.aasta kink


Sõna ''VanLife'' on olnud mul mõtetes juba üle nelja aasta. Nimelt alustasin reisimist Euroopas oma armastatud Chrysleriga juba aastal 2015. Slackline võistluste ja projekti  jaoks. Nüüd on jõudnud kätte aeg muuta uus kaubik Peugeot Boxer ratastel ArtisticFlowStuudio lavataguseks, et esinemised saaks jätkuda iga pool iga ilmaga! 

VanLife-ini jõudmine

Olen viimastel aastatel väga palju reisinud ja erinevaid kohti üle terve maailma külastanud. Enamasti sai lennatud sihtkohta ja ainult võistluste pärast, kuid meeldejäävamad hetked minu projektide raames ja autoga! Viimane kõige südamelähedaseim reis oli Sitsiiliasse. Sinna sai mindud autoga võttes kaasa kõik projektiks vajaliku ja Euroopast neli sõpra. See andis täieliku vabaduse ning võimaluse elada rahulikult hetkes. 

Chrysler teenis mind uskumatult hästi viimased neli aastat jätmata mind ja kaaslasi mitte kunagi teele! Nimelt viimane katsumus on Krista Palmi hollywoodlik kaskadööritrikk Tartu-Tallinn maanteel, kus ta koos sõpradega käis poolteist korda autoga üle katuse. 
Imekombel keegi viga ei saanud ja Chrysleriga sõideti koju tagasi (seekord said puhata esinemisest).

Uue esinemisauto otsingul
Viimane hollywoodlik katsumus tegi autost lahti laskmise lihtsamaks ja hakkasin kaubikut otsima eesmärgiga, et ei peaks igalt esinemiselt kohe koju tagasi pöörduma, vaid saaks rahulikult olla! Ratastel ArtisticFlowStudio lavataguseks osutus Peugeot Boxer L3H4. Valisin selle kaubiku järgmistel põhjustel:
1. Kaubiku tagaosas piisavalt ruumi, püstiseismise võimalus.
2. Küljeukse akna ja vastasakna olemasolu.
3. Odomeeter näitas kaubikul 155 000 km.
4. Kaubik on 2016.aasta väljalaskega ja esmaregistreeritud Eestis

Auto sai ostetud 30.04.2020 ja esinemisrikka suve tõttu algab ''ArtisticFlowStudio backstage'' ehitamine alles 19.10.2020 ja saab valmis uusaasta kingituseks.

Ratastel lavataguse ehitamine

Ehitamisele eelnes väga pikk planeerimisperiood ja erinevate ideede läbimängimine ning visualiseerimine. 
I NÄDAL  (
19.10 - 25.10)  Kaubaruumi ettevalmistamine ehituseks ehk suurpuhastus
Enda ideele oli alguses väga keeruline truuks jääda, sest vähesed uskusid, et saan sellega hakkama, ja soovitasid minna lihtsamat teed. Jäin siiski endale kindlaks ja teistel jäi üle ainult toetada. endale lihtsalt kindlaks jääda ja edasi liikuda. Olen otsustanud, et enda visiooni tõeks muutmiseks on mul vaja ''ArtisticFlowStuudio ratastel lavatagust'' ise ehitada ja kõik enda järgi seada. Meil on tähtis, et oleks piisavalt ruumi riietevahetamiseks, esinemiskostüümide hoiustamiseks, esinemisvahendite ladustamiseks ja peegli ees enne esinemist meigile ja välismusele viimane lihv anda. 
Backstage ehitus sai tõelise alguse tänu sõber Märdile, kes tuli spontaanselt külla ja hakkas auto kaubaruumist vana sisu lammutama ! Esimene nädal möödus peamiselt auto sisu ehituseks ettevalmistamisega. 
Ideid, kuidas auto ehituseks ettevalmistada sain Nate Murphy Van Conversion Guide bookist. https://www.thevanconversionguide.com/

 II NÄDAL (26 .10 - 01.11) Põranda soojustamine XPS-plaatidega
Soojustuse valik muutus tegevuse käigus. Esiteks otsustasin, et soojustan auto fooliumkatte XPS-plaatidega, aga siis mõistsin, et see saab olema õudusunenägu. Nimelt kaubiku seinad on väga erineva kujuga ja XPS-plaatide lõikamine sobivaks tundus võimatuna ning lisaks jäävad väga suured õhuavad pleki ja plaatide vahele. Kuna tooted olid juba ostetud, siis tegin põranda valmis ja hakkasin edasi otsima paremat lahendust. 
Kuna tegemist aastaringse ratastel lavatagusega, siis soe ruum on vajalik ka -20 kraadise ilmaga ja see tegi otsustamise veelgi keerulisemaks. Leidsin infot PUR-vahu kohta ja mõistsin, et see aina populaarsust koguv soojustamise variant ei sobi mitte ainult majadele, vaid ka VanLife maailmas. PUR-vahuga 10cm paksuselt soojustatud sein on võrdne ca 20cm villaga soojustatud seinaga, 

 III NÄDAL (02.11 - 08.11)  PUR-vahu installimine Balticpur poolt ja elektrijuhtmete vedamine
Detailid
PUR-vahu intalleerimine suursponsori www.Balticpur.ee poolt
Paigaldusaeg: 2h (lisandub PUR-vahu tasaseks lõikamine, mille tegime ise)

Enne PUR-vahu installeerimist vedasin kõik esmatähtsad elektrijuhtmed kaablirüüga seina vahelt vajalikku kohta, arvestades pistikute ja lülitite asukohti. PUR-vaht alla peidetud juhtmed aitavad kaasa ilusale lõppilmele.

Miks valisin PUR-vahuga soojustamise?

1. PUR- vahuga on võimalus kvaliteetselt soojustada väga raskesti ligipääsetavad kohad, mida kaubaruumis on väga palju. 
2. Polüuretaan vaht on 50% soojapidavam võrreldes traditsiooniliste soojustusmaterjalidega ning seega paigaldatav tunduvalt õhema kihina saavutamaks tänapäeva nõuetele vastav soojapidavus.
3. Suletud pooridega PUR-vaht ei vaja lisaks auru- ega tuuletõkke paigaldamist.
4. Kondesatsiooni tekkimise minimaliseerimiseks lagede ja seinte vahele on PUR-vaht parimaks lahenduseks.

Seega võtsin sõbra soovitusel ühendust Balticpur.ee tiimiga ja ArtisticFlowStudio leidis enda ratastel backstage-i loomisele esimese suursponsori!  

 IV NÄDAL  (09.11-15.11) Fiamma ventilatsiooni installeerimine
Detailid
Katuseventilatsioon: Fiamma Turbo vent 
Paigaldusaeg: 10h 

Kinnises kaubikus tegutsedes võib tekkida isegi PUR-vahu ja seinte ning lagede vahele kondensatsioon. Ideaalseks lahendus on siiski lisada ventilatsioon, et tekiks õhuringlus.
Mõte katuse ventilatsiooni jaoks augu tegemisest kaubiku katusele hirmutas algul päris korralikult. Kasutasin vanasõna “Üheksa korda mõõda, üks kord lõika” põhimõtet ja tulemus sai väga korralik. Tänu eelnevale PUR-vahu installeerimisele oli katuse ava lõikamine väga täpne, sest plekk oli kõvasti vahuga kinni ning ei värisenud. Lõpuks lõikasin PUR-vahu sisse piisavalt suure ava, et sinna mahuks ka puidust ääris ja umbes 10h paigaldus oligi lõpukorral. Paigaldusaeg võiks olla 2x lühem ehk 5h kui teab täpselt, mida ja mis järjekorras teha. 

V NÄDAL  (16.11 - 22.11)  Hooandja loomine ja 3d jooniste täiendamine
  Hooandja projekt on leitav SIIT
... VII NÄDAL  (23.11 - 29.11)  Seinte ja lae paigaldamine, maketi ja magamistoa ehitus
  VII NÄDAL  (30.11 - 06.12) Elutoa ja kontori ehitus
 VIII NÄDAL (07.12 - 13.12)  Elektrisüsteemide ja veesüsteemide installeerimine
 IX NÄDAL (14.12 - 20.12) Köögi ehitus koos dušši ja WC võimalustega
 X NÄDAL  (21.12 - 27.12)  Kaubikust on saanud AFS ratastel lavatagune - viimistlus

Lisa kommentaar

Email again: