Kommenteeri

Puude kaitsmine slackline paigaldusel

Slackline muutub Eestis üha populaarsemaks ja järjest rohkem ilmub linnapilti erinevate inimeste poolt paigaldatud slackline komplekte. Ühest küljest on positiivne, et slackline on nii lihtsasti paigaldatav, et sellega saab igaüks hakkama ja seeläbi aitab kaasa spordiala populariseerimisele. Aga teisalt ei arvestata, et ISE TEHTUD paigaldus on AJUTINE ja pikaajaliselt kahjustab puid. Kui on soov slackline paigaldada aastaringseks kasutamiseks, siis tuleks kindlasti kontakteeruda spetsialistidega info@slackline.ee

Slackline on suure pinge all spordivahend ja kogu pinge rõhub kinnituskohti - puud, postid, maa-ankrud, seinakinnitused vms. Et tagada slackline spordivahendi ohutus, siis tuleb esmalt kindlaks teha, et kinnituskoht on piisavalt tugev. Teiseks tuleb tagada, et kinnituskoht ei põhjusta liinile kahjustusi nagu täkked, lõiked, narmendavad servad - nendest saab alguse liini purunemisoht. Kolmandaks, kui kinnituskohtadena kasutatakse puid, siis tuleb tagada puu kaitse!

Puu kaitsmine on võimalik kahte moodi: pakendis kaasa tulevate Gibboni vildist puukaitsetega (või kui pakendis neid pole, siis eraldi ostes Treewear XL) või Slackline.ee puuklotsidest tehtud seikluspargi stiilis puukaitsetega.
NB! Ilma puukaitseteta slackline paigaldus ei ole lubatud! Isegi mitte ajutiselt.

Allpool on väike võrdlus puukaitsete tõhususest ja sobivatest tingimustest.
Vildist puukaitsed
Gibbon Treewear

Puuklotsidest tehtud kaitsed
Slackline.ee puukaitsed

Kaitseb puud ajutisel paigaldusel (max 2 kuud)Kaitseb puud aastaringsel paigaldusel. Garantii 2 aastat
On mõeldud liini kaitseks hõõrdumise vastu

On mõeldud puu ja liini kaitseks hõõrdumise ja surve vastu
Pigistab puud täpselt sama pingega nagu ilma puukaitseteta paigaldusel
Jaotab surve puu pinnal laiali, nii et ei teki puukoorele pigistamise jälgi
Vildist kaitse ja puu vahele koguneb sodi, putukad jms
Puukaitsed jätavad puu ja kaitsete vahele ruumi, mis tagab kaitse puhtana püsimise
Soovitame kõigil, kes tahavad slackline jätta pikemaks ajaks paigaldatuna (rohkem kui 2 kuud järjest), mõelda Slackline.ee puukaitsete peale. Paigalduse saate tellida meilt või soovi korral ise teostada.

Kahju on, kui leiame koolide juurest või avalike puude küljest slackline paigaldusi, mis on juba väga palju puud kahjustanud. Allpool on veel mõned näited, kus puukaitsed pole korrektsed:
Soovime kõigile edu slackline harrastamisel ja kasutage puid säästvaid lahendusi. Nii saame slackline sporti üheskoos pikalt harrastada.

Kirjutage meile küsimuste korral: info@slackline.ee

Lisa kommentaar

Email again: