Kommenteeri

Slackline aeda & kodu

Kevad on käes ja päikest näeb juba igal hommikul. Kas teadsid, et slackline'i on võimalik endale ka aeda paigaldada? Kuidas toimub ''slackline aeda'' paigaldus? Loe täpsemalt sellest artiklist ja leiad veel huvitavaid viise, kuidas tegeleda tasakaaluspordiga ka kodustes tingimustes.  

Slackline paigaldus aeda

Leia aias sobiv asukoht, kuhu slackline võiks sobida. Otsi erinevaid ankrupunkte nagu puud, postid või tugevad konstruktsioonid, kuhu vahele slackline'i saaks paigaldada. Soovitame kasutada ankrupunktideks puid, sest kogemused ja erinevad videod näitavad, kuidas alahinnatakse slackline'i tekitatud jõude. Teiste lahenduste korral konktakteeruge meiega SIIN.
Enamasti on aias ainult üks suur puu ja palju väikeseid puid, mis teeb slackline'i paigalduse keeruliseks. Siin all on kogu informatsioon, kuidas paigaldada slackline'i erinevates tingimustes. 

1# VÕIMALUS: SUL ON AIAS SUURED PUUD

Kui sul on aias kaks või rohkem puud (minimaalselt 30 cm diameetriga), siis slackline paigaldus lihtsasti teostatav. Osta slackline varustus ja naudi tasakaalukat eluviisi mõne minutiga. Varustust saad osta SIIT

Lisaks on ülimalt oluline panna slackline pinguti liini otsaga omakorda kinni ehk luua backup, et vale paigalduse korral keegi viga ei saaks. Teine võimalus on osta backup nöör paigaldusele juurde, kui liini ots jääb lühikeseks. Leia backup nöör SIIT.


2# VÕIMALUS: SUL EI OLE AIAS PUID


Kui sul ei ole aias puid, siis parimad lahendused slackline'i hoovi paigaldamiseks on Gibbon Independence Kit koos uue ankrusüsteemiga! Vana ja uue ankrusüsteemi vahe on paigalduskiiruses ja -võimaluses ning kasutajasõbralikkusesLeia ala pikkusega vahemikus 10 - 25 m ja laiusega minimaalselt 4 m, et oleks kukkumisruumi. Kui see ala on olemas, siis telli endale slackline aeda SIIT.
      Slackline aeda    Gibbon Independence Slackline Kit
Võimalik paigaldada igale poole, v.a betooni sisse. Paigaldused leiad SIIT.
Ajakulu on väike tänu uudsele lahendusele ja raudlatid lähevad maa sisse ka kivisel alal.
Paigaldus sisaldab: uuendatud maa-ankrud, Gibbon A-raamid, slackline, pinguti ja backup süsteem.
Võimalik paigaldada ainult pehmesse mulda.
Ajakulu suur, kuna maa-ankru keeramine võtab palju aega ja kui kivi jääb tegevusele ette, tuleb algusest peale alustada. 
Paigaldus sisaldab: Gibbon keeratavad maa-ankrud, Gibbon A-raamid, slackline, pinguti ja backup süsteem.
3# VÕIMALUS: SUL ON AIAS AINULT ÜKS PUU
Kui sul on aias ainult üks puu, siis on sul vaja juurde ainult ühte ankrupunkti ja A-raami ning liini koos pingutiga. Üleval olevad videod õpetavad, kuidas seda paigaldust teha. Leidke toode SIIT.

4# VÕIMALUS: SUL ON AIAS LIIGA VÄIKESED PUUD
Kui sul on aias puud diameetriga alla 30 cm, siis on võimalik paigaldada juurte lähedalt ja A-raami abil.  Sellega sa vähendad pinget puule ja A-raam tõstab liini enda valitud kõrgusele ning annab võimaluse ka liini pikkust muuta. 

5# VÕIMALUS: AIAS ON LIIGA SUURED PUUD
Kui tõesti puud on aias liiga suured (Eestis on see täiesti võimalik), siis ära muretse! Slackline pinguti saba saab lihtsalt pikendada. Mõõda, kui palju on pikkust juurde vaja, ja osta lisapikendus (3 m) ja lisa see pinguti saba külge girth hitch knot abil. Pikendused leiad SIIT.

Kuidas ühendada pikendus?
Pane pikendus läbi pinguti saba oleva avause ning siis pane pikenduse ülejäänud osa endast läbi. Tõmba pingesse ja ühendus ongi loodud. 
6# VÕIMALUS: ÜKSKI EELNEV LAHENDUS EI SOBI, SEST PEAN TOAS OLEMA KOROONAVIIRUSE TÕTTU. 
Siis on võimalik kasutada slackrack'i, mis sobib nii sise- kui välitingimustesse. Slackrack on 3 m pikk, mis sobib väga hästi algajatele. Leia slackrack-i kohta rohkem infot SIIT.
Kui endal juba slackrack-i ei ole ja kui pole võimalik seda soetada, siis vaata Kristjan Kullamaa ideid, kuidas tasakaalu harjutada ilma tasakaaluliinita.
Tasakaalutreening kodustes tingimustes (Kristjan Kullamaa)
10 harjutust tasakaalu arendamiseks (Kristjan Kullamaa)
Loodame, et artiklist on abi ja see aitab sul olla loominguline! Kui on küsimusi siis kirjutage meile SIIN.


Autor: Tauri Vahesaar

Lisa kommentaar

Email again: