Kommenteeri

Slackline'i paigaldamine avalikuks kasutamiseks

Slackline on muutunud viimastel aastatel väga populaarseks atraktsiooniks koolihoovides, lasteaedades, avalikel mänguväljakutel ja parkides. Kõik see on avalik ruum, kus tuleb slackline'i paigaldamisel lähtuda kehtestatud normidest nagu ka iga teise avaliku mänguväljaku atraktsiooni puhul.

Slackline'i paigaldus ei ole nii lihtne nagu esmapilgul tunduda võib. Õigemini, koduaeda slackline'i paigaldada pole keeruline ja see ongi slackline'i pluss - see on kompaktne ja lihtne, aga samas ülimalt tõhus ja põnev spordi- ja mänguvahend - ent avalikuks kasutamiseks slackline'i paigaldades tuleb lähtuda normidest ja tavadest.

Avalikku kohta lastele ja noortele kasutamiseks võib slackline'i paigaldada vaid selleks pädev isik. Ühtlasi tuleb kasutada õiget varustust - kõik lindid avalikku kohta ei sobi, sest neil puuduvad vajalikud tarvikud turvalisuse tagamiseks ja keskkonna säästmiseks (puude kaitse!). Ka asukohta ei tohi valida suvaliselt: slackline peab olema kõigile nähtavas kohas, puud peavad olema terved ja piisavalt jämedad, ümberringi ei tohi olla teravaid esemeid nagu aiad, kivid, oksad vms.

Asjatundja teostatud paigaldusel lähtutakse teistestki tähtsatest aspektidest nagu liini pikkus, paigalduskõrgus, korrektne pinge liinis ja mitmed muud tegurid. Asjatundmatu isik ei pööra neist ühelegi tähelepanu, sest tal puudub väljaõpe ja kogemus. Õigete paigaldusvõtete rakendamisel on lastel slackline'il aga palju põnevam, lõbusam ja mugavam - hästi paigaldatud slackline hoiab lapsed pikalt mängimas.

Slackline.ee meeskonnaga oleme paigaldanud avalikke tasakaalulinte alates 2016. aastast. Oleme aastate jooksul näinud igasuguseid paigaldusi, alates avalikesse kohtadesse paigaldatud koormarihmadest (mida paigaldajad ise peavad ekslikult slackline'i komplektiks) kuni puu sisse kasvanud ja katki hõõrutud liinideni, mida oleme pidanud parandama või välja vahetama.

Oma tegemistes lähtume sellest, et tasakaalu õppimine peab olema lõbus ja seega paigaldame kõige sagedamini slackline'i komplekti nimega SlackBatuut (enam kui 150 asukohas üle Eesti). Tegemist on abinööridega slackline'iga ehk kasutajatel on võimalus hoida kinni, et slackline'ilt mitte maha kukkuda. SlackBatuut on väga lõbus, sellel saab hüpata ja mängida esimesest katsest alates ning ei pea pikalt tasakaalu õppima. See aga ei tähenda, et SlackBatuut tasakaalu ei arendaks - arendab küll ja seda mängulisel viisil.

Paigaldame liinid ja hooldame neid 2 aastat lisatasuta. Pikaks ajaks paigaldatud slackline'i komplekt muutub ilma hoolduseta ebaturvaliseks, ühtlasi halveneb kasutajakogemus. Komplekt vajab hooldust ja ülevaatust mitu korda aastas. Järelkontrolli käigus pingutame liine, korrigeerime liinide ja pingutite asendit, vahetame kulunud osi (nt kulunud pingutikate), kontrollime turvalisust ja üldist seisukorda.

Slackline on lihtne ja tore vahend, mis sobib avalikku kasutusse, aga kauakestvat ja head lahendust suudab tagada vaid asjatundja teostatud paigaldus ja hooldus. Pöördu meie poole info@slackline.ee ja kutsu meid vaatama, kas teie kooli, noortekeskuse või lasteaia juures leidub sobiv koht selle põneva atraktsiooni paigaldamiseks.

Uuri mõnede meie teostatud tööde kohta siit: www.slackline.ee/tasakaalurajad

Lisa kommentaar

Email again: