Kommenteeri

Harjutused tasakaalulaual

Tasakaalulaud on mängu- ja treeningvahend, mis võimaldab igas vanuses huvilisel kodus tasakaalu harjutada, treenida, trikke õppida ja palju muud. Harjutusi saab teha oma kodus, kasvõi elutoas. Paraja treeningkoormuse saamiseks piisab vaid 10-minutilisest minitreeningust.
Treeningharjutusi tasakaalulaual tehakse oma keharaskusega ning vaja pole muid vahendeid peale tasakaalulaua (mugavuseks võiks olla ka joogamatt). Harjutused jagunevad kahte kategooriasse: harjutused jalgadel ja harjutused madalas asendis.

Harjutused jalgadel panevad tööle süvalihased põlvede ja hüppeliigeste ümber ning aitavad parandada liigeste stabiilsust. See vähendab vigastusohtu muudel treeningutel või hobidega tegelemisel, kus on väänamise, kukkumise või ületreenimise oht. Treenitud süvalihased tagavad õige kehahoiaku ja parandavad tasakaalutunnetust.
Harjutused:
1. Kahel jalal seis, vaade ette
2. Kahel jalal seis, vaade kõrvale
3. Kaks jalga kõrvuti seismine - võib sooritada nii rulli kui ka laua peal seistes
4. Kükid - võib sooritada nii rulli kui ka laua peal seistes

Harjutused madalas asendis on mõeldud füüsilise koormuse saamiseks - need treenivad kere-, käte- ja jalalihaseid. Kuna tasapind on ebastabiilne, siis on kõik harjutused mõnevõrra raskemad kui maapinnal sooritades (kätekõverdused, väljaasted jne), seeläbi saavutatakse trenniefekt ka kiiremini. Tasakaalulauaga saab treenida kõiki suuremaid lihasgruppe ja niiviisi asendada jõusaali külastuse koduse minitreeninguga.
Harjutused:
1. Väljaasted - võib sooritada nii rulli kui ka laua peale astudes.
2. (Küünar)toenglamang
3. Kätekõverdused
4. Põlvitus

Ära lükka enam treeningut edasi! Tasakaalulauaga on treenimine lihtne ja põnev. Vali välja harjutused ja leia enda võimekusele vastav korduste arv. Vajadusel võta ühendust info@slackline.ee ning anname nõuandeid!

Lisaharjutusi (trikke) leiad SIIT

Leia meie e-poest lemmikvärvi tasakaalulaud ja alusta minitreeninguga juba homsest!

Lisa kommentaar

Email again: