Kommenteeri

Hiina uus aasta 2022

Rottermanni Kvartalis toimus 01.02.22 ainulaadne slackline-tuleetendus Hiina uue aasta tähistamise puhul. 1 veebruaril algab Hiina kalendri järgi YANG VESITIIGRI aasta. Tiiger kiirgab eneseusku ja ta ei tunnista, et võib olla kellestki kehvem. Nii ka meie tulelavastusega, mis oli tulvil energiat, eneseusku, aukartust ja tiigerlikku olemust. 

Tule ja slackline show ettevalmistused võtsid kohapeal aega kaks päeva, millele eelnes organiseerimine ja uudse highline lahenduse väljamõtlemine. 31.01 hommikul rentisin Cramost tõstuki ja läksin kella 17ks Rottermanni Kvartalisse slackline'i paigaldama. Tegutsesin üksinda ja väga rahulikus tempos. See sobis mulle väga hästi, kuna tegemist oli väga loomingulise paigaldusega ja tööülesanded tuli töö käigus välja mõelda. Selle päeva õhtuks sain slackline süsteemid paika ja jäin põnevusega ootama homset.
01.02 hommikul olin jälle varakult platsis ja hakkasin LED-i liini külge teipima. Mõne aja pärast tuli mulle appi minu armas Merit. Koos saime tõstukile geotekstiili ümber ja oligi lõpuks aeg esmakordselt liinile astuda.

PEAPROOV
Highline'il oli alguses väga keeruline kõndida, kuna jalanõud ja lumine liin ei sobinud üldse kokku! Seega otsustasin jalanõud ära võtta ja paljajalu jätkata, mis osutus mitu korda lihtsamaks (pange poisile sokid jalga). Peale liinilkõndi ja selle kordaseadmist jõudsid 15 paiku tuletüdrukud Karina, Alisa ja Grete. Kahjuks Krista ei saanud seekord haiguse tõttu tulla. Mina hakkasin pürotehnikat ja tüdrukud tulevahendeid ette valmistama peaprooviks, mis pidi hakkama juba mõne hetke pärast. Olin ülimalt tänulik, et saime peaproovi teha, sest leidsime keerulised kohad üles, millele keskenduda.

IT IS SHOW TIME
Peale peaproovi kella vaadates mõistsin, et läheb kiireks! Ühenda pürotehnika, pane esinemisriided selga, mediteeri enne slackline'ile astumist, kallista ja lõdvestu - kõik need mõtted käisid ühekorraga peast läbi. Läks aina hämaramaks ja närvikõdi aina kasvas, kuna rahvas kogunes ja esinemisaeg lähenes. Valmistasin pürotehnikat kuni viimase minutini, vahetasin kiiresti riided, soovisin imelist show'd tuletantsutüdrukutele ja liikusin juba highline'i suunas, kui poolel teel tuli meelde, et pürotehnikal jäi üks nupp vajutamata ja keerasin otsa ringi ning jooksin tagasi pürotehnikat korda seadma. Püro korras, jooksuga jälle maja teisele korrusele highline'i juurde koos Meritiga, minu ingliga, mediteerima ja kallistama, mis lõdvestas ja maandas mind täielikult. Jõudsin imekombel veel highline'i juures ka üksi mediteerida. Võtan aega iseendale ja kuulen, kuidas rahva müra teeb keskendumist raskemaks. Igal sissehingamisel jalad all värisevad, nagu oleks just jääaugust välja tulnud ja lihased teevad kontrollimatult tööd enese soojendamiseks. Mõtlen endamisi, et peaproovis oli ju kõik hästi - ei mingit värinat. Jätkan hingamisega ja mõtlen endamisi: "Praegu värisen ära, siis ei pea liinil värisema." Hingan veelgi sügavamalt ja siis see hetk ongi käes!
Hakkan üle rõdupiirde ronima ja liinile astuma. Tunnen, kuidas kogu rahva silmad on minu suunas. Libistan mööda liini ennast algpositsiooni ja ootan muusikat. Kõik toimub väga täpselt nagu planeeritud! Olen liinil seliliasendis ja vajutan LED-tiivad põlema. Algab muusika - müra kaob ja ma lõtvun täielikult! Tõusen püsti ja liini all olev LED-valgus läheb põlema. Vaatan liini lõppu, et oleks millelegi keskenduda ja samal ajal tantsin tiibadega muusikasse. Tänu pimedusele ja LED-valgusele kaob kõrgusetaju ja liinilkõnd on väga rahulik ja in the flow! Jõuan lõpuks liini ületatud ja tõstukist kinni haaratud, kui kuulen, kuidas rahvas all plaksutab. Valmistan ennast ette tulestaffiga liinil kõndimiseks. Staff käes, märkan, et tõstukil olev küünal on ära kustunud, aga õnneks olin taskusse jätnud ühe välgumihkli, mis päästis olukorra! Süütasin staffi ja läksin esmakordselt tulestaffiga highline'ile keerutama. Rahvas tuli liini alt ära, kartes tuld. Liikusin mängleva kergusega mööda liini ja vahel publikusse vaadates liini teise otsa lava kohale ja täpselt muusika lõpuks lasin põleval staffil 8 m kõrguselt kukkuda Karina sülle. Kõik toimus täpselt muusikasse ja väga graatsiliselt!
Jätkus tuleshow ja pilgud läksid alla tuletüdrukutele. Mina kõndisin liini lõpuni ja liikusin nii kiiresti kui võimalik lava juurde pürotehnikat näppima ja tuleohutust tagama. Tuleshow oli vaimustav isegi lava tagant vaadates. Kõik plaksutasid ja nii saigi Tiigriaasta tulek tuleshow'ga pühitsetud!

Head Hiina uut aastat!

www.tuleteater.ee
Foto: Jeliva Photography (Elena Ivanova)
PILDID JA VIDEOD ON LEITAVAD SIIT

Lisa kommentaar

Email again: