Kommenteeri

Highline ABC Suurupis


14.05 - 15.05.22 toimus Highline ABC kahepäevane koolitus. Kokku oli tulnud 6 väga energilist ja vaprat kablakargajat ehk slackline-i huvilist. Seekord oli meil eesmärgiks kõrguskartust minetada, slackline varustusega sõpruse loomine ja toredat seltskonda nautida.

Koolitus toimus laupäevast pühapäevani (14.mai-15.mai) Harjumaal Suurupis meie tulevases kodus ja selle looduskaunis ümbruses. Highline'id olid paigaldatud meie taga aeda Põhja-Eesti panga järsakule ja teine liin 10-minuti sõidu kaugusele Türisalu oja kohale.

Esimene päev oli erinevate tehnikate õpe, varustusega tutvumine ja esimene kokkupuude kõrguskartusega. Tehnika õpe toimus Muraste slackline pargis, kuhu läksime jalgsi läbi imelise Muraste hiiepargi ja raba. Kõik osalejad õppisid, kuidas saada liini alt liini peale ilma abivahenditeta liini küljes rippudes. Kodu juurde tagasi jõudes tegime lõunasöögi ja peale leiva luusse laskmist oli aeg enda hirmule vastu vaadata!


Järgmisel päeval õppisime slackline maailmas enim kasutatava sõlme - kaheksasõlm, millele järgnes leash-i ehk highline küljes oleva nööri ronimine ja siis juba suundusime Türisalu oja kohale tõelisele highline-le. Türisalu oja highline-l võimaldas umbes 10m kõrgusel kose kohal enda kõrguskartusele otsa vaadata. Kõik jäid väga rahule ja said postiivne kogemuse, isegi jäine tuul ei heidutanud! 
Aitähh Meritile, kes võimaldas meile kogu päeva energia enda imemaitsavate ja toitvate söökidega. 
Aitähh Marjule, kes tõi kaasa kosutavat Õie angervaksa limpsi ja pehmet saia :D
Aitähh kõigile teistele osalejatele, kes otsutasid kokku tulla ja koos aega veeta. 
Aitähh Andreas Kaalule, kes aitas neid Highline paigaldada. 
Suured tänud Ronimisministeeriumi-le kukkumismati eest.


Treeninguid juhendas slackline maailmameister, kaskadöör Tauri Vahesaar.

Imelist suve ! 
Tauri 


Järgmine suur üritus on Highline ABC 2023. Vaata ürituste kohta täpsemalt SIIT.

Lisa kommentaar

Email again: