Kommenteeri

Nipid slackline'i paigaldamiseks koduhoovi

Slackline on mitmekülgne vahend, mis sobib erinevas vanuses kasutajatele nii mängudeks, treeninguks kui ka niisama ajaveetmiseks. Siiski oleneb lindi "headus" sellest, kuidas see paigaldatud on. Järgmiseks vaatamegi üle paar nippi ja nõuannet, kuidas slackline'i hästi paigaldada.
1. Asukoht
Slackline'i paigaldusel tuleb alustada puude valikust. Need peavad olema minimaalselt 30 cm läbimõõduga (ca 100 cm ümbermõõduga). Soovitatavalt võiks tüvi olla sirge, sest siis on paigaldus lihtsam. Vaata, et ligiduses ei oleks teravaid esemeid (oksad, kivid, aed jne).

2. Puukaitsed
Slackline'i paigaldusel tuleb kasutada puukaitseid. Lühiajalisel paigaldusel (hooajaks) piisab komplektis olevatest vildist puukaitsetest. Pikemaks ajaks paigaldades kasuta kindlasti puuklotse, et hajutada lindi survet puu ümber.

3. Lindi asend
Lint pannakse ümber puu ja tõmmatakse läbi lindi otsas oleva silmuse. Silmuse läbimise kohas tuleb lint voltida kahekorra V-kujuliseks nagu alloleval pildil. Jälgi, et lindis ei oleks keerdusid nagu järgmisel pildil.

4. Pingutamine

Enne pingutiga klõksutamise alustamist tõmba kätega lindile eelpinge. Siis ei saa pinguti nii ruttu täis. Kui pinguti saab täis, pole rohkem võimalik linti pingutada. Eriti oluline on eelpinge pikemates lintides (10+ meetrit). Lindid venivad ajaga ära ning neid on vaja üle pingutada. Lase lint korraks pinge alt vabaks, tõmba uus eelpinge kätega ning seejärel hakka pingutiga linti jälle pingesse tõmbama.

NB! Õige slackline komplekt
Võib-olla oleks pidanud sellest alustama, aga slackline'i valik on kindlasti üks olulisemaid aspekte. Tavaline koormarihm kindlasti ei vasta kasutaja ootustele ja isegi ülaltoodud nippe järgides ei saa sellest rihmast eriline kasutajamagnet. Õige slackline on veniv ja vetruv, mis teeb hüppamise lõbusaks.
Õiged slackline'id leiad meie e-poest: www.slackline.ee/pood

PS! Uuri kindlasti meie pakutavat "Laste slackline'i" komplekti, mis on koos abilindiga. Abilindist kinni hoides on hüppamine ja mängimine palju lõbusam - ei pea pikalt tasakaalu õppima: www.slackline.ee/pood/slackline-algajatele/laste-slackline

Head paigaldust ja palju aktiivsust kevadeks!

Lisa kommentaar

Email again: