Kommenteeri

Maailmarekord ZDFs Gran Canarial

Tegin slackline maailmarekordi ühe oma lemmiktrikiga backtastic to feet ehk selja pealt salto jalgadele. Trickline-ingu maailmas on seda elementi vähe kasutatud, kuna trikid selja pealt on väga keerulised. Ma leidsin enda kire selliste trikkide vastu kohe alguses, sooritades elemendi Estonian backflip ehk jalgadelt salto maandumisega selili (maailmarekordi triki teises suunas sooritus). Selja pealt sooritatud trikid on kirjutanud eestlased slackline ajalukku. Video on leitav SIIT

Võttepaigas,  Amodores Beach Club, tuli filmimisele eelneval päeval kõik üles seada. Esimeseks mõtteks oli paigaldada slackline Beach Club´i pargis olevate palmide vahele. Teiseks variandiks oli paigaldada slackline üle Beach Club´is oleva basseini. Kummagile variandile ei saadud luba ja viimaseks jäi paigaldus randa. Tänu kohalikule kogukonnale, eriti Wojtek Doperalale, sai see kõik võimalikuks, sest kohapeal oli vaja paigalduskoht üle vaadata slackliner-i pilguga. Lisaks oli vaja A-raame, maa-ankruid ja kõvasti tööjõudu kõige ülesseadmiseks. Wojtek organiseeris kõik ja tundus, et tuleb lihtne paigaldus...
Slackline on väga lihtne randa paigaldada, juhul kui rannaliiv on vähemalt 1 meeter sügav. Seal oli aga pool meetrit (ei katsetanud enne ja omanikud ütlesid 1 m) ja vastu tuli kivipudi. Seetõttu esimene paigaldus ei õnnestunud ja lisas meile 4 tundi tööd juurde. 
Paigaldus kestis kokku 6 - 7 tundi ja õhtuks kella 23 paiku saime liini püsti. Lõpuks sain paigaldust testida ning tegin kõigile abilistele töötasuks väikese trickline show

2. aprill 2019 oli minu elus üks kõige mediteerivamaid päevi. Hommikul ärgates lülitasin telefoni kohe lennureziimi, et poleks segavaid tegureid. Hommikusöögiks võtsin ainult piparmünditeed ja tegelesin sügava hingamisega. Sellel päeval mõtlesin hingamisele enamus ajast, et rahustada ennast enne maailmarekordi sooritust.
Võtteplatsil sain mitu korda slackline-l sooja teha, sest ajagraafik lükkus kogu aeg edasi. Esiteks elektrikatkestuse tõttu, teiseks otsustati rannas siiski hiljem filmida ja mina pidin järjest ´´küpsema´´ ning ootama oma kauaoodatud hetke - teha maailmarekord trikiga, mis on isegi batuudil kõva pähkel. Maailmarekordi saavutamiseks pidin 1 minuti jooksul tegema vähemalt 5 backtastic to feet elementi (eesti keeles selja pealt edaspidi salto jalgadele).
Lõpuks öeldi, et nüüd tuleb 30 minuti pärast minu kord, sest teised rekordi filmimised olid lõppenud. Läksin randa sooja tegema ja proovisin mõned korrad kogu kava läbi. 
Täpselt enne filmimist sain hingamise korda ja olin maailmarekordiks soorituseks valmis. Teadsin täpselt, kui palju sisse- ja väljahingamist on iga soorituse vahel. 
Esimene kordus: Võtsin kõvasti aega, et keha maha rahustada ja valmisolekuks näitasin kokkulepitud märguannet. Hingasin sügavalt sisse ja hüppasin ... Maandusin selili ja salto soorituse ajal tegin sügava väljahingamise ning lõpetasin triki jalgadel. Olin esimese korduse ilusti maandunud. 
Teine ja kolmas kordus läksid ladusalt, aga neljandal oli väike tasakaalu korrigeerimine pärast maandumist, mis lisas õhku ärevust.
Viienda soorituse jaoks võtsin rohkem aega, kuna eelnevad olin kiire tempoga teinud, ja saingi maailmarekordi omanikuks! 
Kiiruga suutsin veel teha ka kuuenda ja seitsmenda soorituse, seega maailmarekordiks tuli seitse backtastic to feet minuti jooksul. 

Maailmarekordi sooritus 
https://vimeo.com/329308408 
Esimene omanimeline trikk on Estonian backflip, mis kujutab endast jalgadelt tagurpidi salto sooritust ja selili maandumist (standing backflip to backbounce) ja Estonian Revert (jalgadelt salto selili ja seljalt salto jalgadele tagasi). Viimast pole järgi suutnud teha mitte ükski slackliner maailmas, isegi mitte Jaan Roose.

Estonian backflip - 0:05 & 1:20
Estonian revert - 1:35

 
Pärast maailmarekordi sooritust tegin väikese töötoa ka filmitiimile, kes siis mõistsid, kui raske see tegelikult on. 

Suured tänu kohalikule Slackline Canarias kogukonnale ja minu managerile Günter Buglile, kes mulle selle võimaluse andis. 
 
Minu trickline kirg on veel täiesti olemas, aga esikohal on siiski highline
Peamised lähiaja üritused on highline-teemalised, suurim neist on highline Tallinna Vanalinna päevadel tornide vahel.

Tasakaalukaid saavutusi soovides

Tauri Vahesaar

Lisa kommentaar

Email again: