Kommenteeri

Ropka madalseikluspark Tartus

Tartusse kerkis talve hakul selline madalseikluspark, mille sarnast annab mujalt otsida. Tegu on suure ja mitmekülgse madalseikluspargiga, kus saab kätte sellise adrenaliini koguse nagu kõrgseiklusradadel. Suurte tammede vahel lookleb pea 30 erinevat rada, mis pakuvad väljakutseid erineva vanuse ja osavusega külastajatele.
Ropka madalseikluspark on üks Eesti suurimaid madalseiklusparke. Park on rajatud 2023. aasta lõpus ja kasutusluba väljastati jaanuaris 2024. Suurte tammede vahel lookleb pea 30 erinevat rada, mis pakuvad väljakutseid erineva vanuse ja osavusega külastajatele.

Rajad jagunevad 3 raskusastme vahel ja moodustub 3 sektorit:
Lihtsaid radu on 16 - nendel radadel on lastel lõbus ja põnev, saab sõpradega seikluslikus keskkonnas aega veeta. Samuti täiskasvanutele sobivad katsetamiseks ja tutvuseks madalseiklusrajaga. Siin on rippsillad ja mõned rippuvad elemendid. Lapsed saavad nautida põnevaid tasakaaluharjutusi ja ületada takistusi, arendades samal ajal oma osavust ja julgust.
Keskmise raskusastmega radu on 6 - rajad on neile, kes tahavad ennast proovile panna ja minna suuremale tiirule, ennast ka väsitada. Siin ripuvad elemendid pikemate köite otsas, kõiguvad rohkem ning raja ületamiseks on vaja kasutada kätejõudu ja tasakaalu. Rajad on pikad ja pakuvad väljakutset igas vanuses katsetajale.
Keerulisi radu on 6 - see sektor on mõeldud tõsistele ronijatele, kes otsivad rohkem väljakutseid ja adrenaliini. Noored saavad testida oma piire, tunda end seiklejatena ning treenida oma osavust läbi mängu. Siin saab treeningu teha nii kätele kui ka jalgadele. Need rajad nõuavad palju kätejõudu, koordinatsiooni ja tugevaid kerelihaseid.

Ropka pargi madalseiklusrada on ehitatud sarnaselt kõikidele teistele madalseiklusradadele: materjalidena on peamiselt kasutatud puitu, trosse ja köisi. Park on rajatud puude ja postide vahele. 

Ropka madalseiklusraja asukoha valikul on arvestatud Ropka pargiala kõnniteede võrgustikku, vahetut lähedust lasteaiale ja Sadamaraudteele, mis kulgeb rohekoridorina ning liidab jõe- ja raudteeäärse rohekoridori. Sadamaraudtee on muutunud väga käidavaks tuiksooneks Taga-Karlova ja All-Karlova vahel. Madalseiklusrada on võimaluse andmine kõrvalpõikeks ja tõmbeteguriks ümbritsevasse kvaliteetsesse väliruumi

Madalseikluspark on valminud Tartu Linnavalitsuse ja Slackline.ee koostöös. Linnavalitsuse panus pargi rajamisse näitab, et ollakse pühendunud laste ja noorte vaba aja veetmise võimaluste laiendamisele Tartu linnas.

Ropka pargi madalseiklusrada arvudes:
- 28 rada, sh 2 trosslaskumist
- üle 45 erineva atraktsiooni, sh tünn, käteredel jpm põnevat!
- 14 platvormi
- 2 posti ja 14 puud
- 295 meetrit radu - PIKA PUUGA EESTI SUURIM!
- Seiklusrajad paiknevad enam kui 1000 m2 alal
- 5 redelit radadele pääsemiseks
- Fun fact: Ehituseks kulus üle 1 kilomeetri terastrossi!!!

Lisa kommentaar

Email again: